Стажування і навчання за кордоном

Гранти на навчання і стажування за кордоном на 2014-2015 роки для слухачів курсів англійської мови “School of English”:

1. Представництво Європейського Союзу в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ оголошують про набір учасників на тринадцяту сесію Школи європейських студій в Україні (EU Study Days in Ukraine).

Тринадцята сесія відбудеться 30 вересня – 4 жовтня 2015 року в Острозі та буде зорієнтована на учасників із західних регіонів України. Школа дасть можливість українським студентам та випускникам ВНЗ:

  • дізнатися більше про Європейський Союз від найкращих європейських та українських фахівців;
  • глибоко вивчити основні питання відносин між Україною та Європейським Союзом в усіх ключових сферах (політика, безпека, війна на Донбасі, Мінський процес, анексія АР Крим, санкції, економіка, енергетика, право, цінності, візові питання, перспективи імплементації Угоди про асоціацію тощо);
  • отримати можливість спілкування з представниками інституцій Євросоюзу та його держав-членів, а також з провідними експертами й науковцями;
  • створити мережу активних освічених молодих людей, що підтримують європейську інтеграцію України.

Хто може взяти участь?

Участь можуть взяти студенти (останні курси) та випускники українських ВНЗ (які закінчили університет не більше, ніж три роки тому) із Волинської, Рівненської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей (цільові регіони 13-ї сесії).

Пріоритет буде надаватися студентам та випускникам, що здобули (здобувають) освіту заспеціальностями: міжнародні відносини, європейські студії, право, політологія, економіка, фінанси, бізнес, соціологія, журналістика, історія, культурологія, філософія, філологія.

Як взяти участь?

Для подання заявки на участь в EU Study Days потрібно заповнити онлайн-анкету, яку Ви знайдете за цим посиланням.

Кінцева дата подання заявок – 15 вересня 2015 року, 23:00.

Для участі у сесії буде відібрано 40 осіб з цільових областей. Відбір учасників відбуватиметься на основі поданої заявки та за такими критеріями: а) освітній рівень студента чи випускника, б) представлення якнайбільшої кількості регіонів, в) володіння англійською мовою.

Про проект EU Study Days

EU Study Days (Школа європейських студій в Україні) дає можливість українськимстудентам та випускникам ВНЗ дізнатися більше про Європейський Союз та стосунки між ЄС та Україною від ключових експертів у цій сфері.

Участь у Школі є безкоштовною для відібраних студентів. Організатори оплачують проїзд, проживання та харчування учасників з інших міст.

Робочі мови Школи – українська та англійська. Знання англійської мови (вміння говорити та читати англійською, а також розуміти усне мовлення) є обов’язковим для участі у Школі.

У 2015-2016 навчальному році будуть проведені ще три сесії Школи для центральних, східних та південних регіонів України.

Більше інформації про Школу, її минулі сесії ви знайдете на сайті Школи (www.eustudydays.com) чи на її сторінках в мережі Facebook, Vkontakte.

Контактна особа: Ірина Мовчан, Український освітній центр реформ, imovchan@cure.org.ua

Координаційної групи проекту: email: eustudydays@gmail.com, тел.: 097 321 47 30

Проект здійснюється в рамках інформаційної програми Представництва Європейського Союзу в Україні

2. Програма Фонду Роберта Боша: Засоби масової інформації – посередники між народами 2015

Фонд Роберта Боша в співпраці з Берлінською школою журналістики запрошують молодих журналістів із Центральної та Східної Європи на тримісячне стажування в Німеччині.

Подавати заяви можуть журналісти з Албанії, Білорусі, Болгарії, Боснії та Герцеговини, Косово, Македонії, Польщі, Румунії, Словенії, Угорщини, України, Хорватії та Чехії.

Навчально-практичне перебування в Берліні з 1 березня до 31 травня 2015 року охоплює:

  • протягом першого місяця – компактний ознайомлювальний курс про Німеччину, відносини і спільні перспективи країн як усередині Європейського Союзу, так і з країнами, які не є членами ЄС (у формі дискусій, лекцій та екскурсій)
  • протягом наступних двох місяців – практика, залежно від кваліфікації та наявних пропозицій – в одній із редакцій (газети, радіо, ТБ) німецької столиці. Учасники ознайомляться з особливостями роботи німецьких колег і самі працюватимуть «тимчасовими кореспондентами». Вони отримають можливість готувати матеріали як для німецької редакції, так і для своєї редакції на Батьківщині.

Стипендіати отримають:

  • щомісячну стипендію розміром 1 100 євро
  • кураторську опіку в гостьовій редакції
  • підтримку в пошуку житла.

Передумови:

  • журналістський професійний досвід
  • добре знання німецької мови

Формуляри заяв і додаткову інформацію про програму можна знайти за адресою:
www.medien-mittler.de.

Кінець терміну подання заяв: 1 листопада 2014 року.

Відбіркові співбесіди відбудуться наприкінці листопада.

3. Стипендіальна програма Gaude Polonia

Національний Центр Культури у Варшаві оголошує конкурс на отримання піврічної стипендії у Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща “GAUDE POLONIA”. Програма “Gaude Polonia” призначена для молодих митців і перекладачів польської літератури з країн Центрально-Східної Європи.

Стипендіальна програма триватиме у Польщі з 1 лютого до 31 липня 2015 року. Відбір стипендіатів відбудеться шляхом конкурсу. Від кандидатів вимагається володіння польською мовою, щонайменше на початковому рівні. Заяви про участь у програмі прийматимуться до 15 жовтня 2014 року.

Заяви можна складати в Польському Інституті в Києві та безпосередньо в Національному Центрі Культури у Варшаві.

Детальну інформацію про програму Gaude Polonia можна отримати в Національному Центрі Культури у Варшаві (тел. +48-22-21-00-121, email: bogumila.berdychowska@nck.pl ).     Формуляр анкети   Формуляр рекомендаційного листа

Заявникам, які братимуть участь у конкурсі, стипендії можуть бути надані на період від 1 лютого до 31 липня 2015 року.

В конкурсі можуть брати участь фізичні особи, які:
1) займаються художньою творчістю, популяризацією культури і турботою про пам`ятки, які можуть представити власні видатні творчі досягнення у своїй галузі;
2) клопочуться про надання стипендії з метою реалізації визначеного Проекту Стипендії, що матиме суттєву художню цінність;
3) є громадянами Білорусі, України та інших держав Центрально-Східної Європи;
4) які не старші 40 років, у виняткових випадках – не старші 45 років.

Строк і порядок прийому заявок
1) Термін надання Заявок закінчується 15 жовтня 2014 р.
2) Умовою розгляду Заявки є надіслання її до NCK або Польських інститутів у Києві (чи Мінську для гр. Білорусі) в період, зазначений в абз. 1 цього Положення:
Одного примірника заповненого формуляра Заявки у паперовому вигляді, підписаного Заявником (зразок формуляр Заявки – додаток 1 додається до цього Положення);
Оригіналів щонайменше двох рекомендацій, які повинні бути датованими роком, в якому подається Заявка (зразок формуляра додається – додаток 2 до цього Положення);
Порт-фоліо у паперовому вигляді або на диску CD/DVD.

4. Стипендії Chevening на навчання у Великобританії

 Британські урядові стипендії Чівнінг (Chevening Scholarships) є одними з найпрестижнішіх нагород для навчання в Сполученому Королівстві.

Стипендія на навчання в Британії, що покриває всі витрати. Більшість ґрантів британської урядової стипендіальної програми Чівнінґ покриває:

• плата за рік навчання на рівні “магістра” в університеті, який ви обираєте
• витрати на проживання (фіксована сума на одну людину)
• авіапереліт в обидві сторони в економ-класі
• деякі додаткові виплати

Коли будете подавати заявку, не забудьте надати три варіанти курсів, які бажаєте вивчати в університетах Великої Британії. Не зволікайте, почніть обирати вже зараз.

Більше інформації тут: www.chevening.org/apply

Ви можете залишити коментар, чи трекбек з вашого власного сайту.

Залишіть коментар

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory